
- Dette event har allerede funnet sted.
Fjelltur med fjord- og breutsikt
16. august 2020
An event every week that begins at 00:00 on søndag and lørdag, repeating until 6. september 2020

PRIS: 550 KR
Passer ikke denne datoen, eller er påmelding til dette arrangementet stengt? Klikk her for å se andre datoer.
Bli med på den spektakulære fotturen til den kjente Flatbrehytta. Ta storslått blikk fra unike utsiktspunkter og lytt til historiene til din lokale guide om den røde hytta, isbreen, fjellene og menneskene som bor i Fjærland i dag.
PÅ DENNE TUREN FÅR DU:
- Guidet fottur med historie til Flatbrehytta
- Historisk tur i slående vakker natur
DETTE SKJER:
Turen starter på parkeringsplassen i Supphelledalen. Herfra går vi opp den bratte og noen ganger litt steinete stien. Stien er noen steder utfordrende, men i god stand. Når du går vil du etter hvert ha en fantastisk utsikt til breen og fjorden. Toppen, der den lille røde hytta er, er vi omtrent 1000 moh. På Flatbrehytta vil guiden fortelle historier fra gamle dager, og det vil være tid til å fylle opp med litt energi, eller bare å ta masse bilder. Etter pausen er vi på vei ned til dalen igjen. Fotturen er som en løkke.
FINT Å VITE:
Hva krever turen?
Fotturen er krevende, men alle med rimelig kondisjon, litt heldags turopplevelse og et minimum av utstyr kan være med.
- Type: Fjelltur
- Varighet: 6-7 timer
- Avstand: 7-8 km
- Høydemetere: 990 moh
- Sesong: Juni-September
- Nivå: Middels til hardt (Middels for folk som er vant til å gå tur, og vanskelig for folk som ikke er vant til å gå tur)
Reisen:
Klikk her for å få veibeskrivelsen (Google maps)
Offentlig transport:
Gå inn på En-tur for å finne offentlig transport.
Avstander:
Fra | Km | Reisetid |
Bergen | 248 | 4 timer og 10 min inkl. ferge. |
Lillehammer | 312 | 5 timer og 20 min. inkl. ferge |
Oslo | 350 | 5 timer og 35 min. inkl. ferge |
Trondheim | 453 | 7 timer og 5 min. |